Finansal Danışmanlık &
İnsan Kaynakları Yönetimi Danışmanlığı
 
ANA SAYFA FİRMA PROFİLİ FİNANSAL DANIŞMANLIK İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
 
Finansal Danışmanlık
 
 
Kurumsal İhtiyaçlar
Kalıcı Çözümler
Ticari Hedefler
Finansal Hizmetler
Kurumsal İhtiyaçlar
Dünya Ekonomisindeki gelişmeleri etkisi, dünya ile entegre olan Türkiye ekonomisinde hızlı, hazırlıksız olunması halinde olumsuz sonuçları olan, ciddi ve çoğu zaman kalıcı değişikliklere neden olmaktadır.

Türkiye'de faaliyet gösteren firmaların kuruluş dönemi, kar elde etme dönemi ve pazar payı artırma dönemlerinde ortaya çıkan beklenmeyen sorunlarına ACİL, UYGULANABİLİR, SONUÇLARI OLUMLU ve SÜRDÜRÜLEBİLİR çözümler bulabilmesi, faaliyetlerine devam edebilmeleri için kaçınılmazdır.

Özellikle öz kaynakları yeterli seviyede olmayan, borçlanma vadeleri - borçlanma faiz oranları ile satış vadeleri - net karlılık oranları uyumsuz olan, pazar payı daralması ve stok riski taşıyan firmalar, yabancı finansal kaynaklar kullanmaktadır. İşte tam bu noktada firmaların ortaya çıkan gereksinimlerine finans kurumları ile uyumlu, istikrarlı ve kalıcı çözümler oluşturulması gerekmektedir.

Finansal danışmanlık, uzun yıllar sonrasında kazandıkları deneyimleri ışığında, firma verilerini objektif bakış açısı ile inceleyerek, getirdiği yorumlar ve sunduğu öneriler ile firmanın zafiyetlerini gidermekte, güçlü yönlerini ön plana çıkarmakta, olası finansal tehditlerden ve yanlış yatırımlardan kaçınılarak, firmaların güncel fırsatlardan yararlanmasını sağlamaktadır.

Master Grup Ltd. Şti.

 Firma veya kurumların mevcut finansal yapılarının analiz edilmesi, analiz sonuçları çerçevesinde firma veya kuruma özgü finansal planlama ve operasyonların gerçekleştirilmesini sağlar.

 Rutin finansal operasyonların, etkin bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleşmediğini tespit eder.

 Firma veya kurumlarda görev yapan finansa ekibinin yetkinliklerini değerlendirir ve raporlar.

 Firma veya kurumda finansal raporlama ve finansal kontrol süreçlerini oluşturur.

 Fon sağlayan yeni yabancı kaynaklarla firma veya kurumu buluşturur.

 Firma veya kurumun finansal maliyetlerini azaltmaya yönelik olarak, yabancı kaynaklarla gerekli pazarlık ve görüşmeleri yapar.

 Finansal sonuçlara yol açan sözleşmelerin, planlanan yatırımların veya iş birliklerinin finansal boyutlarını değerlendirir ve olası sonuçlarını, alınması gereken önlemleri raporlar.
 
 
 
Alacaatlı Mahallesi 3346. Cadde İncek Odak Avm. No:60 Kat:1 Daire:22 Çankaya / Ankara
Tel: 0312 440 66 51   •  Faks: 0312 440 61 51   •  Web: www.mastergrup.com   •   E-Posta: [email protected]